Grzejniki płytowe idealnym rozwiązaniem do każdego domu

Polska położona jest w klimacie umiarkowanym. Z tego względu każdy z nas zmuszony jest okresowego dogrzewania domu od listopada do końca kwietnia. W tym celu wewnątrz każdego budynku montujemy system grzewczy, którego zadaniem jest zapewnienie naszej rodzinie odpowiednich warunków do życia.

Grzejniki płytowe – czym są?

Grzejniki płytowe to obecnie najpopularniejszy model wykorzystywany w polskich domach. w tego typu grzejnikach para wodna lub gorąca woda przepływa w spirali wewnątrz urządzenia, nagrzewając w ten sposób dużą płytę grzewczą pokrywającą grzejnik. Dobrze ogrzana płyta oddaje ciepło do otoczenia.

Grzejniki płytowe – zalety urządzenia

Dużą zaletą grzejników płytowych jest ich waga oraz rozmiar. Co więcej, stanowią doskonałe połączenie funkcjonalności oraz nowoczesnego designu. Grzejniki płytowe pasują do każdego wnętrza. Idealnie komponują się zarówno z klasycznymi, jak i modernistycznymi wnętrzami. Co więcej szybko się nagrzewają, dzięki czemu czas potrzebny do ogrzania domu zostaje znacznie skrócony.

Grzejniki płytowe – specyfika

W zależności od potrzeb konsumenta, dostępnych jest wiele rozmiarów grzejników. Wąskie pasują do łazienki, natomiast długie będą odpowiednie do salonu czy jadalni.

Grzejniki płytowe wykonane są ze stali. Posiadają boczne podłączenie do instalacji, co stanowi duże ułatwienie. Co więcej powierzchnie boczne posiadają specjalną osłonę, natomiast warstwa górna została pokryta powierzchnią typu ,,grill’’, która chroni grzejnik przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Wybrane przez nas grzejniki muszą być kompatybilne z kotłem grzewczym w naszej piwnicy. Muszą być dostosowane do rur, które budują instalację przesyłową. Aby uzyskać najlepszą wydajność cieplną zaleca się, aby grzejniki były montowane w miejscach, w których widoczny jest największy ubytek cieplny. Tymi miejscami są zazwyczaj okna oraz kratki wentylacyjne.

Najlepiej jest zakupić odpowiedni dla siebie grzejnik płytowy w sklepie internetowym. Każdy, kto zdecyduje się na montaż grzejników płytowych, mogą być pewni, iż prawidłowo zainstalowane urządzenie, równomiernie doprowadzi ciepło, do każdego pomieszczenia w naszym domu. Nie rzucające się w oczy grzejniki mogą zostać zamontowane na każdej powierzchni. Doskonale sprawdzą się w otoczeniu nowoczesnych mebli, jak i minimalistycznym wyposażeniu. Łatwe w obsłudze, posiadają pokrętło, które reguluje ilość wody znajdującej się pod warstwą ochronną, przez co w zależności od naszych potrzeb możemy regulować ich temperaturę. Grzejniki płytowe ze względu na swoją uniwersalność, są chętnie wybierane przez polskie rodziny.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij