Na co zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla kota?

Gdy decydujemy się na wychowanie kota, to musimy wziąć także pod uwagę jego potrzeby żywieniowe. Trzeba pamiętać, że kot nie je tego, co ludzie. Kot musi mieć swoją karmę, która zawiera wszelkie odżywcze składniki, które pomogą mu w dobrym rozwoju.

Jaką karmę dla małego kota wybrać ?

Trzeba mieć na uwadze, że młode koty potrzebują nieco inną karmę niż dorosłe koty. Karma dla kota w sklepie Twój Pieszczoch musi być dostosowana do jego wieku. Młode koty powinny jeść przede wszystkim karmę, która zawiera dużo mięsa. Nie może ona posiadać zboża, które może być szkodliwe dla jego rozwoju. Można zadbać o zróżnicowaną dietę swojego kota i podawać mu na zmianę morką i suchą karmę. Zarówno mokre, jak i suche karmy kocie mogą być połączone z różnymi smakami dzięki, czemu kot będzie miał bogatą dietę w potrzebne składniki do zdrowego rozwoju. Są dostępne mokre karmy z dodatkiem ryby, jagnięciny, wieprzowiny, czy kaczki. Kot jako mięsożerca będzie miał dostarczoną potrzebną ilość witamin i minerałów. Ważne jest też, by małego kota uczyć porcjowania karmy. Młode koty potrafią być bardzo łapczywe, jednak nie jest to dobre dla ich organizmu. Mogą dostać wtedy wzdęć lub innych niepotrzebnych chorób. Należy też pamiętać, by młodego ani dorosłego kota nie karmić zwykłym mlekiem, gdyż może on dostać biegunki.

Jaka karma dla dorosłego kota ?

Karma dla dorosłego kota różni się przede wszystkim porcjowaniem. Są to dużo większe porcje niż młody kot. Jednak też trzeba wybierać takie karmy, które nie zawierają zbóż oraz innych składników, które kotu nie są potrzebne do żywienia. Można także wybierać specjalne karmy senior lub adult dla naszych kotów, które pomagają kotu dodatkowo nabrać odporności na stawy oraz mięśnie. Trzeba mieć na uwadze, że im starszy kot, tym może mieć większe problemy zdrowotne lub alergie. Dlatego tak ważne jest, by dać naszemu kotu idealną karmę, która będzie wspierać jego dalszy rozwój i pomagać mu w życiu codziennym.

Kot jest zwierzęciem domowym, którego łatwo jest nauczyć stałej pory karmienia. Jest to bardzo dobre i zdrowe dla kota. Gdy nadejdzie odpowiednia pora, to kot sam będzie czekał na podanie mu jedzenie. Wtedy także dostanie taką porcję, która będzie mu wystarczała do kolejnej pory karmienia. Dzięki temu nasz kot będzie zdrowy oraz nie będzie cierpiał na otyłość, co może się zdarzyć w przypadku domowych kotów. Dobrze dopasowana karma dla kota będzie pomagała kotu w dobrym rozwoju.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij